V NLB smo prepričani, da prihodnost pripada tistim, ki poslujemo na trajnosten način. Ker je trajnost ena od naših ključnih vrednot, smo jo vključili tudi v rdečo nit, pod katero na tradicionalnih regijskih poslovnih dogodkih s podjetji in podjetniki v Sloveniji pozivamo k trajnostnemu razvoju ter odgovornemu in skrbnemu odnosu do okolja in družbe. Vprašanje trajnosti naslavljamo predvsem z vidika, kaj vse nas čaka na poti prilagajanja evropskim smernicam trajnostnega razvoja in kako pristopiti k novim izzivom in priložnostim za trajnostno preobrazbo podjetja.
"Danes bi se vsekakor odločil za posojilo s fiksno obrestno mero, saj bi skozi celotno odplačilno dobo točno vedel, kolikšna je moja mesečna obveznost ne glede na razmere na trgu obrestnih mer. Bi se pa pred sklenitvijo pogodbe pozanimal, kakšne so moje možnosti v prihodnje glede morebitnega predčasnega poplačila posojila v celoti ali njegovega refinanciranja. Te možnosti si je pametno pustiti odprte,« je za Agrobiznis Finance povedal Dejan Pristovnik, svetovalec področja in koordinator skupine specializiranih svetovalcev za podporo kmetovalcem v NLB.
"Trenutno smo sredi največje preobrazbe gospodarstva od industrijske revolucije, ki prinaša številne nove priložnosti za mala in srednja podjetja zaradi razvoja tehnologij in trgov. Odločitev za trajnostni razvoj in trajnostne finance, ni stvar izbire, ampak je nuja. Imamo le en planet. Je tudi dolgoročni odgovor na energetsko krizo," izpostavlja dr. Vasja Rant, izredni profesor za denar in finance na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.